PL   

Zespół Szkół - Stubno
Witamy na naszej stronie internetowej

Projekt eTwinning w naszej szkole

Projekt „Internationale Kochshow” realizowany był w naszej szkole przez klasę I gimnazjum od kwietnia do czerwca 2016.

Szkoły uczestniczące w projekcie to:

 

• Zespół Szkół w Stubnie

• Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

 

Celem tego projektu było rozwijanie współpracy między partnerskimi szkołami, wzajemne poznawanie tradycji i kultury naszych krajów oraz zwyczajów panujących przy stole.

 

Efektem naszej współpracy jest zbiór przepisów na nasze ulubione dania wraz           z filmami, jak je przygotować.

 

Projekt był realizowany w języku niemieckim z użyciem takich narzędzi jak e-mail, Twinspace, prezentacje Power Point, programy komputerowe do tworzenia filmów, galeria zdjęć czy strony WWW.

 

W trakcie prac nad projektem podnieśliśmy swoje kompetencje językowe oraz umiejętności w zakresie obsługi różnych narzędzi internetowych i cyfrowych.

 

Postępowaliśmy według wcześniej opracowanego planu: kwiecień był miesiącem przeznaczonym na wzajemne poznanie się uczniów – własnoręcznie napisaliśmy do siebie listy, w których opisaliśmy swoje miejscowości, szkoły, klasy oraz nas samych. Następnie w parach polsko-czeskich rozmawialiśmy na czacie na Twinspace lub przez Facebook, by zdobyć o sobie jak najwięcej informacji, a przede wszystkim doskonalić naszą znajomość języków obcych.

 

Maj przeznaczyliśmy na pisanie przepisów na nasze ulubione dania, gotowanie ich      w domu oraz tworzenie fotorelacji z tego procesu. Wszystkie przepisy i filmy umieściliśmy na specjalnej stronie internetowej (link).

 

Czerwiec to „miesiąc wyzwań”.

Uczniowie z obu szkół przygotowali dla siebie nawzajem zadania do wykonania – wybrali kilkanaście produktów, z których ich partnerzy mieli ugotować dwie smaczne potrawy. Wspólne gotowanie w szkole sprawiło wszystkim dużo radości a samodzielnie przygotowane dania smakowały bardziej niż zwykle.

Projekt z klasą I gimnazjum przygotowała i przeprowadziła p. Aneta Grendus.