PL   

Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Stubnie

Pasowanie na ucznia i Dzień Edukacji Narodowej - 11 października 2019 r.

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić". 11 października odbyło się w naszej szkole Pasowanie na ucznia i akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

To najdostojniejszy i najbardziej radosny dzień w życiu pierwszaków.

Dzieci pięknie prezentowały się w stroju galowym, oraz z uśmiechem na twarzy. Nie tylko dla pierwszoklasistów, ich rodziców, ale i dla nauczycieli była to chwila bardzo wzruszająca, wyjątkowa i ważna. 

Uczniowie zaprezentowali przygotowany pod kierunkiem swojej wychowawczyni  ciekawy program artystyczny, w trakcie, którego z niezwykłym zaangażowaniem  recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Głównym punktem uroczystości było ślubowanie uczniów. Potem nastąpił ważny moment dla pierwszaków - to jest pasowanie. 

Pan dyrektor Daniel Zielenkiewicz symbolicznym ołówkiem pasował każde dziecko na ucznia Szkoły Podstawowej w Stubnie. Miłym akcentem dla uczniów były kierowane ku nim przemówienia, pochwały i życzenia. Po części oficjalnej nastąpił moment wręczenia dzieciom pamiątkowych dyplomów, książeczek, upominków.

 

Życzymy naszym pierwszoklasistom radosnego wkroczenia                          w tajemniczy  i fascynujący świat nauki. 

 

Pan dyrektor Daniel Zielenkiewicz złożył również podziękowania zaproszonym na uroczystość emerytowanym pracownikom szkoły za ich twórczą, aktywną pracę na rzecz kształcenia i wychowania młodego pokolenia.

 

Wszystkim nauczycielom, oraz pracownikom szkoły życzył dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych, osobistych, zdrowia, oraz tego, aby podejmowany wysiłek, jakim jest służba młodym ludziom był źródłem satysfakcji i uznania.

 

 

 Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.