PL   

Zespół Szkół - Stubno
Witamy na naszej stronie internetowej

Pracowite pszczółki

„Gdy zginie ostatnia pszczoła, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia”. Albert Einstein

Miód jest produktem, który większość z nas lubi. Znamy jego właściwości - zwłaszcza lecznicze, jednak nie zawsze pamiętamy o tym, że pszczoły - bo o nie tu chodzi, oprócz miodu dają nam także … zapylanie. Ponoć co trzecią łyżkę spożywanego pokarmu zawdzięczamy właśnie im. Są one więc nie tylko pracowite, ale ze wszech miar pożyteczne. Owady te lepiej się mają w krajach, które nie są tak bardzo rozwinięte lub stawiają na ekologię.

 

Dzięki zaangażowaniu i uprzejmości państwa Katarzyny i Adama Kot uczniowie klasy II SP wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Musiał, 22 listopada 2016r. gościli w klasie panów reprezentujących Związek Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej: Jacka Wołka – Prezesa Koła Gminnego Medyka i Zdzisława Kilona – Prezesa Zarządu Związku Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej.

 

Podczas spotkania zaprezentowano dzieciom film o życiu pszczół. Uczniowie dowiedzieli się jakie produkty pozyskiwane są dzięki pracy tych pożytecznych owadów i pomysłowości ludzi. Milusińscy mogli obserwować jak pszczelarz przygotowuje się do wybierania miodu z ula, jak wygląda jego strój i narzędzia jakimi się posługuje podczas pracy w pasiece. Na koniec wszyscy mieliśmy okazję nie tylko poznać ale i skosztować smaki przyniesionych przez panów pszczelarzy miodów, każdy zaś uczeń został włączony do grona „MAŁEGO PRZYJACIELA PSZCZÓŁ” oraz „WIELKIEGO SMAKOSZA MIODKU” i otrzymał pamiątkowy dyplom, a cała klasa – worek pysznych cukierków.

 

Taka lekcja, to przygoda o której dzieci długo jeszcze wspominają. Dziękujemy!!!