PL   

Zespół Szkół - Stubno
Witamy na naszej stronie internetowej

XIII Powiatowa Olimpiada Sportowa „IGRZYSKA RADOŚCI – ZDROWIEM PRZYSZŁOŚCI” znów w Stubnie

27 maja na szkolnym boisku przy szkole w Stubnie panie nauczycielki zrzeszone w  Grupie Przemyśl Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta  (GP PSAPCE)  z przewodniczącą Bogusławą Kuciel oraz z Dyrektorem Zespołu Szkół w Stubnie panem Danielem Zielenkiewiczem, już po raz trzynasty - a w Stubnie po raz drugi, wspólnie zorganizowali olimpiadę sportową dla dzieci.

Również w tym roku przebiegała ona pod hasłem:” IGRZYSKA RADOŚCI – ZDROWIEM PRZYSZŁOŚCI”.

 

W olimpiadzie wzięło udział 54 uczniów ze szkół z 5 gmin powiatu przemyskiego (Leszno, Nehrybka, Orły, Wyszatyce, Stubno)  oraz z jednej szkoły miejskiej – SP nr14, którym towarzyszyli ich nauczyciele oraz jak zwykle niezawodni i najlepiej dopingujący swoje pociechy rodzice. Po zaprezentowaniu się szkół, odśpiewaniu hymnu i otwarciu olimpiady, imprezę sportową rozpoczął mini maraton, w którym nasi uczniowie wspaniale ścigali się z dziećmi z innych szkół i w:

·         kategorii klas pierwszych II miejsce zajęła Klara Sozańska

·         kategorii klas drugich I miejsce zajął Miłosz Solarczyk, a III Filip Malik

·         kategorii klas trzecich I miejsce zajęła Marlena Pempuś, a III Paulina Tworzydło. 

GRATULACJE !!!

 Następnie dzieci ścigały się w czterech konkurencjach: skokach w workach, biegu z pałeczką sztafetową, przechodzeniu przez szarfę i dodawaniu skoków - w trzech kategoriach wiekowych i w finale nasza szkoła w kategorii klas pierwszych zajęła II miejsce, w kategorii klas drugich – III miejsce, a w kategorii klas trzecich – też II miejsce podobnie jak klasa pierwsza, choć temu werdyktowi towarzyszyły niemałe emocje, ponieważ dzieci ze Stubna i z Wyszatyc musiały potykać się w dogrywce  o drugie miejsce. Wygrało STUBNO!

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał pan Grzegorz Tokarz - nauczyciel wychowania fizycznego szkoły w Stubnie, któremu pomagali gimnazjaliści z ZS w Stubnie. Oprócz pięknej pogody  która dopisała tego dnia, wspaniałej zabawy i głośnego dopingu zawodników, dzieci otrzymały medale, dyplomy i puchary.

 

Zostały też ugoszczone dzięki hojności miejscowych darczyńców: pani Marty Dykiel – właścicielki cukierni „U Zosi” oraz państwa Barbary i Daniela Woroszów – właścicieli sklepu LEWIATAN w Stubnie, którzy to darczyńcy już nie po raz pierwszy wsparli darem serca naszą imprezę.

 

Tegoroczną olimpiadę zaszczycił swoją obecnością Wicestarosta Powiatu Przemyskiego pan Marek Kudła reprezentujący Starostę Powiatu Przemyskiego pana Jana Pączka, który niezawodnie już po raz trzynasty ufundował nagrody           i dyplomy dla dzieci i objął swoim patronatem tę sportową imprezę.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wyników, darczyńcom zaś dziękujemy za wsparcie i okazaną  pomoc.

Do zobaczenia na XIV Olimpiadzie Sportowej, która odbędzie się w Wyszatycach.

 

 

Współorganizatorki:

 

                                                                                                    Elżbieta Musiał

                                                                                                     Elżbieta Adamska

                                                                                                     Maria Bącal