PL   

Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Stubnie

Gminne Obchody Święta Niepodległości

11 listopada 2018 roku świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Nasza Gmina zorganizowała huczne obchody tego jakże ważnego dla Polaków święta.

O 10:15 mieszkańcy naszej Gminy zebrali się na parkingu szkolnym w Stubnie. Wraz ze sztandarem Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Stubnie oraz Szkoły Podstawowej w Kalnikowie im. dr Bolesława Orzechowicza udaliśmy się w uroczysty przemarsz do nowego pomnika, postawionego specjalnie na to święto.

Nastąpiło jego uroczyste odsłonięcie przez wójta gminy Stubno- pana Janusza Słabickiego    i Przew.Rady Gminy pana Władysława Styczyńskiego, poświęcenie przez   ks. Tadeusza Włocha oraz złożenie kwiatów i wieńców przez władze gminne ,samorządowe, szkolne oraz przez Radę Rodziców i strażaków z OSP Stubno.

 

Od pomnika poszliśmy już prosto do kościoła na mszę świętą. Po nabożeństwie rozpoczęło się przedstawienie. Występowali uczniowie klasy trzeciej gimnazjum oraz sześciolatki.

Dla urozmaicenia naszego występu śpiewała dla nas absolwentka naszej szkoły- Aleksandra Podwyszyńska, a na organach zagrał pan Bogusław Pempuś. Oczywiście przedstawienie by się nie odbyło bez pani Barbary Jaroch-Kohut, pani Beaty Radio oraz pani Anny Hamzayev, które świetnie przygotowały uczniów. Na sam koniec akademii całym kościołem zaśpiewaliśmy piosenkę pt. ,,Wszyscy Polacy'', trzymając się przy tym za ręce.

 

Na koniec występu zabrała głos pani Maria Świdrak, niespodzianką było odśpiewanie pieśni patriotycznych i przemowa pani seniorki Barbary Wirkijowskiej, a całość podsumował              i podziękowania złożył dla społeczności lokalnej dyrektor SP Stubno pan Daniel Zielenkiewicz.

 

zdjęcia z uroczystości