PL   

Kapituła Konkursu Śladami gen. Klemensa Rudnickiego- ogłoszenie werdyktu- wszyscy uczestnicy pojadą na dwudniową wycieczkę do Krakowa !

Wszyscy uczestnicy pojadą na dwudniową wycieczkę do Krakowa !

Uśmiech na twarzy prof. ROMANA MARII ZAWADZKIEGO- Przewodniczącego Kapituły Konkursu w naszej szkole

5 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyło się zebranie Kapituły Konkursu Śladami gen. Klemensa Rudnickiego.

Swoją obecnością zaszczycili nas Szanowni Goście, a jednocześnie główni mecenasi tegoż konkursu : prof. Roman Maria Zawadzki –z Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie , mediewista, zasłużony badacz pisarski i historyczny, Pani Magdalena Wisiecka i Jerzy Dobrowolski ze Stowarzyszenia Dom Słońca Pod Sokołem oraz Pani Barbara Jaroch-Kohut nauczycielka historii z licznymi sukcesami uczniów na niwie konkursowej. Gospodarzem tego wyjątkowego spotkania, trwającego ponad trzy godziny, był Pan Daniel Zielenkiewicz -dyrektor szkoły. 
Wspólnie spędzony czas pozwolił poznać głębiej historyczne i kulturowe korzenie Polski na przestrzeni dziejów, ciekawostki historyczne dotyczące nawet tak odległej postaci, jak Czyngis- chan. Nie zabrakło też rozmów o naszej Patronce Szkoły, Świętej Jadwidze Królowej oraz o życiu w czasach I i II wojny światowej w nawiązaniu do Stubna i okolic. Wszystko to dzięki wielkiej osobowości prof. Zawadzkiego i naszych wspaniałych gości, którzy byli zachwyceni pracami uczniów oraz pracą i wszechstronnością działalności szkoły.

 

Dziękujemy serdecznie za wizytę i do zobaczenia na Wielkiej Gali  w naszej szkole 29 kwietnia o godz. 11.00 w sali gimnastycznej.

W tym dniu nastąpi wręczenie nagród oraz rozegrany zostanie dodatkowo Quiz z nagrodami o Generale Klemensie Rudnickim.

 

Zapowiada się uroczyście i z pewnością bardzo ciekawie.