PL   

Święto Szkoły, Dzień Patrona i Rodziny

Dnia 14. 06. 2019 r. w naszej szkole odbyło się Święto Rodziny, Szkoły i Patrona. To jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych, w których instytucja szkoły łączy się w wychowaniu dzieci z rodziną, a patronuje nam św. Jadwiga jako wzór wielu cnót godnych naśladowania.

Po mszy świętej w kościele parafialnym we wspólnej zabawie wzięli udział rodzice, dzieci, nauczyciele oraz licznie przybyli goście wspierający uroczystość, której przebieg wyreżyserował Pan Dyrektor Daniel Zielenkiewicz. 

Najmłodsi uczniowie, zarówno z Krainy Maluszka, jak i klas szkolnych ( grupa p. E. Adamskiej), mieli okazję zaprezentować rodzicom swoje umiejętności taneczne, zyskując gromkie brawa, natomiast starsi uczniowie – podróże po Europie w ramach projektu Erasmus.

Przybyli również nasi absolwenci, którzy wraz z opiekunką – panią Bożeną Kaczmarczyk- przedstawili poprzez prezentację komputerową odwiedzane miejsca i związane z nimi refleksje. Po części artystycznej wszyscy włączyli się we wspólną zabawę z animatorem, rodzicami, przedstawicielami Rady Rodziców, którzy przygotowali dla naszych pociech smakołyki, m. in.    w postaci grilla, ciast, lodów i napojów.

Wielu zwolenników zyskały też turnieje piłki nożnej, gry i zabawy, a także dmuchane zjeżdżalnie. Dopisała swą obecnością Straż Pożarna. Mimo tropikalnych temperatur strażacy w pełnym umundurowaniu prezentowali dzieciom sprzęt strażacki, nie zabrakło też niezwykle atrakcyjnego dla maluchów wozu policyjnego. 

Odwiedzane często były również strzelnica sportowa i punkt malowania twarzy.

 

Dyrektor szkoły składa wszystkim organizatorom, uczestnikom i gościom serdeczne podziękowania za wsparcie tej miłej i szczytnej imprezy szkolnej, a w szczególności Urzędowi Gminy Stubno i Radzie Rodziców.

 

Więcej zdjęć