PL   

Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Stubnie

Przemyska gra miejska, czyli nauczanie przez zabawę

W środę 18 września 2019 r. uczniowie klasy VII uczestniczyli w zajęciach pozaszkolnych na terenie Przemyśla.

  Głównym celem zajęć było poznawanie historii i topografii miasta poprzez tzw. questing, czyli miejską grę turystyczną.

Karta do gry, opracowana prze Koło Przewodników Turystycznych PTTK, wyznaczała wskazówki, które miały prowadzić do odgadnięcia hasła. Ulice miasta stały się planszą do gry, uczniowie graczami. Oprócz zdobytej wiedzy, uczestnicy zajęć rozwijali umiejętności współpracy w grupie, orientacji w terenie, wyszukiwania informacji.

Mając do dyspozycji przewodniki w j. angielskim rozwijali też swoje kompetencje językowe,        a cała trasa, licząca ok. 3 km, była niewątpliwie źródłem aktywności fizycznej.

 

Po zakończeniu gry, uczniowie wzięli też udział w prezentacji na temat współczesnej książki, która odbyła się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Mieli przy tym okazję spróbować „rozszyfrowywania” fragmentu pisma punktowego dla niewidomych, porównać profesjonalne audiobooki z tekstami czytanymi przez sztuczny syntetyzator mowy czy wypróbować elektroniczne czytniki tekstu (czytniki ebooków). Wizyta odbyła się w ramach realizowanego        w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego koordynatorem jest       p. Renata Wiątek.

Wychowawca klasy VII: Jolanta Szlachcic