PL   

Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Stubnie

"Szkoła Pamięta" - podziękowanie dla naszej szkoły za udział w akcji

 


Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.
Łączę wyrazy szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN


„Szkoła pamięta”  to akcja w którą włączyli się uczniowie naszej szkoły pod opieką p.Barbary Jaroch-Kohut
W ramach akcji "Szkoła pamięta" młodzież odwiedziła miejsca pamięci. Uczniowie porządkowali teren i zapalili znicze na cmentarzu wojennym i pod pomnikami na cmentarzu w Stubnie.
Klasa IV i VIII wzięła bardzo czynny udział w tym wydarzeniu.
Uczniowie klas uporządkowali i odwiedzili lokalne miejsca pamięci, zgłębiając przy okazji ich historię. Mieli też możliwość zapalenia zniczy w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami w historii, posprzątać bezimienne i opuszczone groby. Poprzedzone to było zbiórką kwiatów i zniczy, cała akcja przeprowadzona była przy bardzo dużym zaangażowaniu uczniów.
Działaniom towarzyszył podniosły nastrój i zaduma
Była to wspaniała lekcja historii i szacunku


https://www.facebook.com/1191548654307351/posts/2210652189063654/